Kartkówka z rzeczowników klasa 2

Pobierz

Karpaty i Sudety to góry, które wznoszą się na południu Polski.. wg Nowickasia.. Określ ich kategorię, rodzaj i liczbę.. Przeczytaj uważnie tekst i uzupełnij zdania.. Sortowanie grup.. Dziewczynki skaczą na skakankach, a chłopcy grają w piłkę nożna.. Samolot wylądował na lotnisku.. Dzieli wyrazy na głoski, litery i sylaby.. Nad Anią pochylają się gałęzie jaśminu .Rodzaj rzeczowników osobowych związany jest z rodzajem naturalnym, czyli płcią nazywanych przez nie osób: ten mężczyzna ta kobieta to dziecko ci mężczyźni te kobiety te dzieci pan - pani nauczyciel - nauczycielka bielszczanin - bielszczanka Mirosław - Mirosława lokator - lokatorka turysta - turystka aktor - aktorka .Z ZAKRESU CZĘŚCI MOWY DLA KLASY VIII W zadaniach 1 i 2 wybierz poprawną odpowiedź.. Miał zepsute hamulce.. Nie zdołał wylądować i zderzył się z hangarem.. Dzieci wychodzą na spacery, jeżdżą na rowerowe wycieczki .. wg Edyta10.. Jaś wybiera się w góry.. Wie, jak należy dbać o zdrowie.. T. Kościuszki w Świdniku Sprawdziany zintegrowane dla klas I-III Sprawdzian zintegrowany dla klasy I- semestr I Imię i nazwisko ucznia klasa 1.. Atutem jest tu także zakres materiału i zagadnień omawianych na kartach pracy - można znaleźć tematyczne karty, które poza wartością edukacyjną omawiają także podstawowe zagadnienia z zakresu sportu, nauki, zabawy itp.Podkreśl czasowniki..

Rodzaje rzeczowników l.m.

Wyrazy zakończone na -anie lub -enie, choć mają znaczenie podobne do czasowników, są jednak rzeczownikami odczasownikowymi.. Na łące kwitną pierwsze wiosenne kwiaty.. Podane zdania przekształć z czasu przeszłego na czas przyszły.. Rzeczownik B. Zaimek C. Pisaniezpamięci: Jest zima.. Na pracę wykorzystały piękną pogodę.. Przyszła wiosna.. Hania i Jurek pojadą nad morze.. Odmienne części mowy to: A. Utwórz liczbę pojedynczą lub mnogą podanych rzeczowników: Liczba pojedyncza Liczba mnoga rzeka szkoły samochody pies dziewczyna obrazki 6.. Karpaty składają się z kilku różniących się między sobą pasm górskich.. Kiedy ścisnęły najgorsze mrozy, siedzieli w .Zadania i ćwiczenia z matematyki - klasa 2.. Szkoła podstawowa.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Kartkówka z odmiany rzeczownika - kl. V We wtorek na pierwszej godzinie napiszecie kartkówkę z odmiany rzeczownika.. (rzeczownik), Rycerze są zawsze odważni.. Basia i Ola dostały nowe sanki.. Podkreśl samogłoski w wyrazie: zgadywanki 3.5.. Z liter w ramce napisz imię dziewczynki i chłopca: k u e J r a t g k A a 2.. Imię i nazwisko: Klasa: Data: 1.Odmienię przez przypadki w liczbie pojedynczej i mnogiej rzeczowniki: przyjaciel i marynarz, zaznaczę temat i końcówkę tych rzeczowników.. Mieli za mało ciepłej odzieży futrzanej..

Kopia rodzaje rzeczowników Sortowanie grup.

Szkoła podstawowa - Stępień Małgorzata, Olejniczak Zofia , tylko w empik.com: .. (przymiotnik) 2.. Przeczytaj recenzję Kartkówki mądrej główki.. Klasa 4 Polski.Sprawdzian zintegrowany dla klasy I- koniec roku szkolnego Imię i nazwisko ucznia _____ klasa_____ 1.. Układa wyrazy w kolejności alfabetycznej.. Szalone Liczby to strona matematyczna, na której znajdziesz nie tylko wyjaśnienie zagadnień matematycznych, ale także ćwiczenia, sprawdziany i całą masę innych pomocy naukowych.Test sprawdzający dla klasy II Imię i nazwisko .. 1.Czytanie ze zrozumieniem.. Dzieci ulepiły bałwana.. Zwiedzi Zakopane i zobaczy nied źwiedzia.. Rzeczowniki można podzielić na własne, pospolite .1 Ortografia na sprawdzianie w szkole podstawowej (zasady i przykłady) 1.. (1 p. za prawidłową kolejność według każdego z warunków).. Na szczęście miał hełm.kartkówki mądrej główki kl 2 • klasa 2 • pliki użytkownika malgorzatka17 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • pic 2011 02 07 114742.jpg, pic 2011 02 07 114713.jpgPlik SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI O RZECZOWNIKU.doc na koncie użytkownika opowiastka • folder j. polski • Data dodania: 13 lis 2009(rzeczowniki z obocznościami w odmianie) Plansze edukacyjne: Części mowy - Rzeczownik podstawowe informacje o rzeczowniku w formie prostych tabel i wykresów z przykładami ; Plansze edukacyjne: Ortografia - Pisownia zakończeń -ii, -i, -ji podstawowe informacje o pisowni zakończeń w odmianie rzeczowników l. poj..

Kopia Rodzaje rzeczowników Sortowanie grup.

Osób B. Rzeczy C.. Wakacje.. Pisanie ze słuchu.. Na plaży zbudują zamek z piasku.. Rozległ się straszny huk.. Określ liczbę i rodzaj rzeczownika Rzeczownik Liczba Rodzaj karabin wstążka piórko balony sowy rycerze 4.. Wzięły narzędzia ogrodnicze i przygotowały ziemię pod warzywnik.. Istnieje także grupa rzeczownikow całkowicie nieodmiennych (np. atelier, kiwi, bikini, taxi, kakadu, kamikadze itp.).. rodzaju żeńskiego z .Zadania wykonuj zgodnie z poleceniem.. Pilot uderzył się w głowę.. Słychać dźwięczny śpiew skowronka.. (lasy) b.Obejrzyj film lub przypomnij sobie części mowy, przeglądając najważniejsze wiadomości poniżej.ࡱ > X Oh +' 0 4 @ \ h t "SPRAWDZIAN KO COWOROCZNY KLASY IIcr PRA JACEK PAW OWSKI ACE ACE Normal.dotW JACEK PAW OWSKI 5CE Microsoft Word [email protected] @ coY @0 S_Y @V "1` ' 4 4 la ' ՜.1 Opracowały: Teresa Grodzka, Alicja Stępień Szkoła Podstawowa nr 3 im.. Zwierzęta budzą się z zimowego snu.. Stopnia nasilenia cechy D.. Znajdziesz tutaj pomysły na prace plastyczne oraz gotowe do wydruku materiały edukacyjne dla dzieci.. W drugim oprócz odmiany, oddzielenia tematu i końcówki, trzeba będzie .. Pracuj bardzo uważnie!. Chłopiec siedzi na ławce i czyta książkę .. / Szkoła podstawowa klasy 4-6 / Język polski.. W _____ dębowych jest dużo żołędzi.. Czasownik D. Spójnik E. Przymiotnik 2..

Aleje Jerozolimskie 146D ...Rodzaje rzeczowników (z klasą) Podziel na kategorie.

Zaloguj się, by mieć dostęp do zasobów.. Będą dwa zadania.. Tagi: kartkówki.. Pierwsze będzie polegało na odmianie przez przypadki wyrazu w liczbie pojedynczej i mnogiej, oddzieleniu tematu od końcówki.. Odmień przez przypadki w liczbie mnogiej rzeczownik - przyjaciel 3.. Najwyższe pasmo, to .2.. Wiosną Marzenka z mamą zrobiły porządek w ogródku.. Ich skórzana jurta była dziurawa i połatana.. Odmieniają się tak jak rzeczowniki - Przykład spanie, chodzenie, robienie Przeczenie nie z rzeczownikami piszemy łącznie.Kartkówki i Sprawdziany (20129) Matura (9298) Nauczanie (34686) Nauczyciele (15127) Nauka w Domu (38853) Oceny (40221) Przedszkole .. np. przy liczeniu) albo klasy.. Pisownia zmiękczeń (w tym zakończeń bezokoliczników) np. słońce, zieleń, cienie, cichnie, gryźć, iść, jechać.. Uzupełnij zdania rzeczownikami z nawiasów, odmienionymi przez przypadki.. Czynności i stanów E. liczba pobrań: 10485 Nowa Era Sp.. W osadzie na dalekiej Północy żył starzec, który miał trzy córki.. Wszyscy lubimy tę porę roku.2.. Zwierząt 3.Wczesnoszkolni.pl to portal z kartami pracy, generatorami online oraz inspiracjami dla nauczycieli i rodziców dzieci w wieku wczesnoszkolnym.. (2 p. za każde poprawnie ułożone zdanie).. Rzeczownik jest nazwą: A.. Przeczytaj wyrazy i podkreśl te, które mają więcej liter niż głosek: kura, kaczka, indyczka, kogut, orzeł, jastrząb 3.Karty pracy - wykaz wszystkich kart pracy z matematyki , pomocy dydaktycznych opublikowanych w serwisie .W podanym tekście podkreśl 8 rzeczowników.. Pisownia spógłosek dźwiłęcznych i bezdźwięcznych Sprawia uczniom wiele problemów, gdyż inaczej mówimy, a inaczej piszemy.Sprawdzian z języka polskiego dla klasy 5 szkoły podstawowej.. 2.W podanych parach wyrazów wypisz oboczności i nazwij je:Kartkówki mądrej główki.. Biednie im się żyło.. Poprawnie zapisuje w zdaniu wyrazy z h. (2 p. za każdy poprawnie użyty i napisany wyraz z h).. Tomek ma nowe narty.. Pobierz (doc, 30,5 KB) Podgląd treści.. Polityka prywatności Regulaminkarta pracy klasa 1 - kolorowanki, karta pracy klasa 2 - łamigłówki, karta pracy klasa 3 - krzyżówki..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt