Zasady fair play prezentacja

Pobierz

3. link do blogabeta polscy bukmacherzy1.. Współpracujemy z innymi, mając na uwadze sukces całej drużyny.Fair play jest przede wszystkim osobistym, wewnętrznym zobowiązaniem zawodnika do przestrzegania szeroko pojętych wartości takich jak: uczciwość, etyka, honor, lojalność, czystość, moralność, przestrzeganie reguł, szacunek dla przeciwnika.
Kodeks Fair Play wypracowany na potrzeby SP nr 217 w oparciu o Kodeks autorstwa Zofii i Ryszarda Żukowskich (Żukowska Z.,Fair Play -Sport - Edukacja, BPTKF, Warszawa 1996 ).. Uczciwa i sprawiedliwa gra, czyli fair play.. 4.1.Traktujemy wszystkich z szacunkiem, tak jak chcielibyśmy być traktowani.. Pomagamy sobie wzajemnie.. Dzięki zasadzie Fair Play stajemy się lepszymi ludzmi pełnymi uczciwości oraz szacunku do drugiej osoby.. "Fair play" traktujemy nie tylko w kategoriach przestrzegania przepisów, ale w kategoriach wartości intelektualnych i moralnych wszystkich osób i środowisk odpowiedzialnych za rozwój sportu i rozwój młodzieży.Fair Play to jedna z fundamentalnych zasad w sporcie.. Zawsze chcemy wygrywać, ale nie za wszelką cenę.. Postawa w Fair Play jest bardzo skomplikowana.Fair play - czołowa zasada.. Rywalizacje pomiędzy zawodnikami powinna polegać na uczciwej grze aby miejsce na podium zdobyć ciężką pracą.. Fair play to dla mnie radość ruchu i współzawodnictwo, szacunek dla lepszego..

Książka, którą oddajemy do rąk Czytelników, poświęcona jest doniosłemu znaczeniu zasady fair play w sporcie.

FIFA próbuje coraz mocniej walczyć o to, żeby tego typu zachowania były na porządku dziennym, i tak się staje.. Fair play to dla mnie radość ruchu, współzawodnictwo i szacunek dla lepszego.. Sportowca przestrzegającego zasad fair play można poznać po godnym zachowaniu zarówno w wypadku zwycięstwa jak i porażki.Na podstawie prezentacji można stwierdzić, że Fair Play było, jest i będzie obecne.. Szanujemy wszystkich uczestników gry, nawet jeśli sport nie jest ich mocną stroną.. Stosowanie tej reguły jest tym, czego powinien uczyć każdy trener od pierwszego treningu, szczególnie drużyn juniorów.. Fair play to mój pomysł na sukces w życiu i w sporcie, ale nie za wszelka cenę.. Jednakże w obszarze życia sportowego jak i codziennego, kanon fair play będzie zawsze niepisaną wartością moralną.. w życiu każdego człowieka.. Szanujemy wszystkich uczestników gry, nawet jeśli sport nie jest ich mocną stroną.. Fair Play to norma wartości w sporcie.. Fair play to mój sposób na bycie sobą w życiu i w sporcie, w kontakcie z innymi.. Fair play - to życzliwość dla ludzi, pomoc i współdziałanie w sporcie oraz w życiu mojej klasy, szkoły, mojej rodziny.. Dziś świadczy to o klasie.Fair play w życiu szkoły i każdego z nas.. Jest to wytyczna, której przestrzeganie jest dużo ważniejsze od wygrania rozgrywek, czy pobicia swojego kolejnego rekordu.Fair play to czysta gra..

Warto uświadomić uczniom, że zasady uczciwej gry należy stosować nie tylko w sporcie, ale zawsze wtedy, gdy dochodzi między nimi do rywalizacji.

Zawsze uczciwie gramy i zgodnie z ustalonymi regułami nie oszukujemy innych.. Fair play to mój pomysł na sukces w życiu i w sporcie, ale nie za wszelką cenę.. "FAIR PLAY" stanowi główną zasadę olimpizmu.. W literaturze przedmiotu podjęto wiele prób normatywnego ujęcia podstawo-wych dyrektyw etycznych fair play 4.. Jest wyrazem postawy reprezentowanej na boisku, gdzie zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę.. Każdy sportowiec chce dążyć do zwycięstwa, najistotniejsze jest jednak to, aby wygrywać czysto.. Dotyczy przede wszystkim szacunku dla rywala.. Wybitni specjaliści piszą o dżentelmenach sportu, o polskich Zawsze chcemy wygrywać, ale nie za wszelką cenę.. Wyrażamy się w kulturalny sposób (nie stosując wulgaryzmów), zawsze mówimy prawdę.. To rodzaj postawy opierającej się na respektowaniu zasad obowiązujących w danej dyscyplinie sportu, a także uczciwości, szacunku i braku agresji wobec przeciwnika.. Fair play - to mój sposób na bycie sobą w życiu i w sporcie, w kontakcie z innymi.. Postawa ta cechuje się przestrzeganiem przepisów gry i odrzuceniem korzyści wynikających z błędów sędziego oraz różnego rodzaju oszustw sportowych..

Pochodzenie zasady fair playWłaśnie o to chodzi w zasadzie ''Fair Play'' Moje zdanie w tej sprawie jest jednoznaczne pod żadnym pozorem nie wolno łamać zasady ''Fair Play''.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt