Streszczenie lektury kubuś puchatek

Pobierz

Przeciągnięte rozmyślania skłoniły Misia do zjedzenia swojego małego Conieco.. Tam, gdzie Kubuś lub któryś z jego zwierzęcych kompanów gubi się w świecie logiki lub pojawia się konieczność natychmiastwego .ELEMENTY ŚWIATA PRZEDSTAWIONEGO 1.Czas akcji - lato 2.Miejsce akcji - stumilowy las 3.Bochaterowie - Krzyś, Kubuś Puchatek, Tygrysek, Prosiaczek, Kłapouchy, Królik i jego krewni, Sowa, Kangurzyca z Maleństwem, Gofer, Kessi 4.Zdarzenia - zapoznanie sie z Kbusiem Pchatkiem Kubuśie z wizyta i wpada w potrzask kubus z prosiaczkiem lapia zwierzyne kłapouchy gubi ogon prosiaczek spotyka slonia kłapouchy obchodzi swoje urodziny kangurzyca z malenstwem przybywaja do lasu Krzyś staje na .Kubuś Puchatek - Plan wydarzeń.. 6.Urodziny Kłapouchego.. Na wszelki wypadek zapukał bardzo mocno do drzwi, a czekając, układał sobie słowa nowej mruczanki.. Idę do Tygryska.Streszczenia.pl » Lektury » Kubuś Puchatek » Geneza utworu "Kubuś Puchatek" ukazał się w 1926 roku (w Polsce dwanaście lat później, w roku 1938).. Drugi - Puchatek - to imię pewnego łabędzia, którym przed kilkoma laty bawił się Krzyś.. 4.Poszukiwania ogonka Kłapouchego.. Pewnego dnia idąc leśną ścieżką Puchatek usłyszał bzyczenie pszczół.Treść.. Pewnego dnia idąc leśną ścieżką Puchatek usłyszał bzyczenie pszczół.. "Kubuś i przyjaciele", "Kubuś i Hefalumpy" czy "Nowe przygody Kubusia Puchatka"..

"Kubuś Puchatek" streszczenie.

Lektura składa się z cyklu opowiadań, w których poznajemy różne przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.. Kangurzątko to to ruchliwy, ciekawy świata malec, skory do zabaw i psot, czym nieraz przysparza zmartwień Mamie Kangurzycy.. Kubuś Puchatek, uroczy miś i najbliższy przyjaciel Krzysia, mieszkał w małej drewnianej chatce w Stumilowym Lesie.. Chłopiec często pełni bardzo ważną rolę, jako osoba potrafiąca czytać, znająca się na ludzkim świecie i wielu praktycznych sprawach.. Rzecz dzieje się w bliżej nieokreślonych miejscu i czasie, jak to zresztą zwykle w bajkach.. najlepszą odpowiedź wynagrodzę z góry dziękuję:)Maleństwo - charakterystyka • Kubuś Puchatek.. Któż nie zna przygód tego misia.. Lektura:Kubuś Puchatek.. Rozdział IKubuś Puchatek nie miał nic do roboty i postanowił odwiedzić Prosiaczka.. Potem, gdy Prosiaczek nadal się nie odzywał, zawrócił i znalazł Prosiaczka w swoim domu.Kubuś Puchatek, uroczy miś i najbliższy przyjaciel Krzysia, mieszkał w małej drewnianej chatce w Stumilowym Lesie.. Opracowanie zawiera również m.in.: plan wydarzeń, charakterystykę bohaterów (Kubusia Puchatka, Prosiaczka, Mamy-Kangurzycy, Sowy Przemądrzałej, Kłapouchego, Królika, Krzysia, Maleństwa), przykładowe w.1.. 2.Wizyta w domu królika i zaklinowanie się w drzwiach po zjedzeniu miodku..

Potrzebuje streszczenia i podpunktów do tej lektury i to jak najszybciej.

Informacje.. Wyprawa Tygrysa i Maleństwa na spacer.. Kubuś Puchatek, uroczy miś i najbliższy przyjaciel Krzysia, mieszkał w małej drewnianej chatce w Stumilowym Lesie.. Od razu skojarzył pszczoły z pysznym miodkiem i postanowił za wszelką cenę go zdobyć.. Wiadomo tylko, że wydarzenia rozgrywają się w Stumilowym Lesie, gdzie mieszka Kubuś Puchatek oraz jego przyjaciele.. We fragmencie tym autor wyjaśnia pochodzenie imienia tytułowego bohatera.. Pewnego dnia idąc leśną ścieżką Puchatek usłyszał bzyczenie pszczół.. Kłapouchy odpowiedział mu niechętnie: - witaj Kubusiu.. Zwierzęta oraz Krzyś tworzą grupę niezwykłych przyjaciół.. Filmy.. Kubuś Puchatek to książka składająca się z dziesięciu krótkich, zabawnych historyjek o zwierzętach - mieszkańcach Stumilowego Lasu i ich przyjacielu, małym chłopcu o imieniu Krzyś.. Rozdział 1, w którym poznajemy się z Kubusiem Puchatkiem i pszczołami, i tu zaczyna się opowiadanie.. Z trudem wdrapał się na drzewo.Kubuś Puchatek to lektura niezwykle lubiana i chętnie czytana przez dzieci.. Rozdział 1, w którym poznajemy się z Kubusiem Puchatkiem i pszczołami, i tu zaczyna się opowiadanie.. Rankiem Puchatek zastanawiał się, którego z przyjaciół odwiedzić.. Filmy.. Pewnego dnia, kiedy Kubuś Puchatek szedł jak co dzień do królika, spotkał Kłapouchego: - witaj Kłapouszku, co u ciebie?.

Streszczenie lektury "Kubuś Puchatek" 1.Kubuś Puchatek mieszkał w Stumilowym Lesie, kiedy przechadzał się po nim, zobaczył pszczoły.

Przedmowa.. Pewnego dnia idąc leśną ścieżką Puchatek usłyszał bzyczenie pszczół.Treść.. 3.Tajemnicze ślady na śniegu w pobliżu domku Prosiaczka.. Jego polskie imię nadane zostało przez Irenę Tuwim, tłumaczkę oryginalnego tekstu, trudno bowiem znaleźć odpowiedniki dla specyficznego imienia niedźwiadka, które naprawdę brzmi Winnie-the-Pooh.Szczegółowe i przystępnie napisane streszczenie wraz z omówieniem problematyki zgodnie z aktualnym programem nauczania.. Pierwszy człon - Kubuś - zaczerpnięty został od jednego z niedźwiadków zamieszkujących miejskie zoo.. Epoka:Współczesność.. Streszczenie krótkie.. 5.Polowanie na słonia.. Rozdział 1, w którym poznajemy się z Kubusiem Puchatkiem i pszczołami, i tu zaczyna się opowiadanie Kubuś Puchatek, uroczy miś i najbliższy przyjaciel Krzysia, mieszkał w małej drewnianej chatce w Stumilowym Lesie.. Spotkanie Kubusia z Prosiaczkiem i plan odwiedzenia Kangurzycy.. 5.Kubuś Puchatek - Motyw przyjaźni Zwierzęta wraz z Krzysiem stanowią grupę niezwykłych przyjaciół, którzy w Stumilowym Lesie poznają siebie na wzajem oraz uczą się życia.. Był bardzo zdziwiony, gdy nie zastał go w domu.. Redakcja:Streszczenia.pl.. Przyjaciele Kubusia to Prosiaczek, Kangurzyca i Maleństwo, Kłapouchy, Krzyś, Sowa Przemądrzała oraz Królik.Kubuś Puchatek - Problematyka..

Chociaż pojawiają się między nimi spięcia, w trudnych momentach mogą na siebie liczyć, a przede wszystkim wiedzą, że wobec siebie mogą i powinni być tacy, jakimi są naprawdę.Potrzebuję streszczenia Kubusia Puchatka (lektury-A.

1.Przygoda z miodkiem i pszczołami..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt