Napisz jak oceniasz stasia tarkowskiego

Pobierz

Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.. !SZYBKO !. Staś uczył się w Port-Saidzie.. Nauczyciele uważali go za niezwykle zdolnego.. Czy według ciebie Staś Tarkowski jest rycerzem bez skazy.. (2 zdania)Staś to postać pozytywna, godna naśladowania.. Jak wyglądał?. 8.Wpływ dramatycznych przeżyc na zmiane w charakterze młodego człowika.. Dlatego często w.Napisz za co podziwiasz Stasia.. Stanisław Tarkowski urodził się, wychował i doszedł do 14 roku życia w Port - Saidzie.. Podziwiam Stasia Tarkowskiego za odpowiedzialność .Staś Tarkowski to bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i puszczy".. 63% Charakterystyka Stasia Tarkowskiego "W pustyni i w puszczy".5.. Walczył jak rycerz, aby obronić małą i bezbronną dziewczynkę, którą była Nel.. Staś ubierał się zgodnie z modą, która panowała w Europie.. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Był wyższy i silniejszy od swoich rówieśników.. Miał również zdolność do języków.. 7.Ocena Stasia jako człowieka-przed porwaniem.. Kiedy w mieście panował głód Staś poszedł do pracy, aby zdobyć jedzenie dla Nel, to świadczyło o tym że był bardzo dobry dla Nel i pracowity.. Był zdolnym uczniem, lubił zwłaszcza uczyć się języków obcych.. "W pustyni i w puszczy" - charakterystyka Stasia Tarkowskiego.. Pytania .. (Stasia Tarkowskiego) Iris on opisać Indeks Sprawności Fizycznej K. Zuchory..

Zadanie Jak oceniasz Stasia Tarkowskiego?

Za cenę swojego życia chciał bronić Nel.. Szkoła - zapytaj eksperta (1184) Szkoła - zapytaj eksperta (1184) Wszystkie (1184) Język angielski (743) Język polski (210) Matematyka (231) Biznes i Finanse (35983) Biznes i Finanse (35983) .Napisz o charakterystyce Stasia Tarkowskiego pt: "W pystyni i w Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 2 rozwiązania: autor: pyska312 7.4.2010 (21:36) Napisz charakterystykę Stasia .. Bohater miał czternaście lat.. Nazywany był także "dzieckiem pustyni".W PUSTYNI I W PUSZCZY HENRYK…Staś Tarkowski - bohater główny książki pt.,,W pustyni i w puszczy", ma 14.. Staś miał czternaście lat.. (Pamiętnik musi zawierać wspomnienie o minimum 4 przygodach/dniach.. przez Guest.. Staś był wyższy i silniejszy niż zwykle bywają chłopcy w jego wieku.Był zdolnym uczniem, lubił zwłaszcza uczyć się języków obcych, a przy tym był wesoły i towarzyski.Przydatność 75% Merkucjo - ocena postaci.Dostarczając odpowiedzi lub odpowiedzi na pytania Napisz ocene Stasia Tarkowskiego (Jak ja go oceniam), Pomogłeś studenci uzyskać odpowiedź mu potrzebne.. Był inteligentny, dobrze znał geografię.. Urodził się i wychował w Port-Saidzie.. Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi.. Można uznać Stasia za wzór do naśladowania.Uważam, że Staś Tarkowski to postać bardzo pozytywna..

Jak oceniasz Stasia Tarkowskiego?

Razem wyruszyli na wyprawę do Afryki.. Zapisz w zeszycie twoją ocenę z uzasadnieniem, minimum 4 zdania).Kim jest bohater?. Pomimo trudnej sytuacji w jakiej się znalazł potrafił stawić czoła wszystkim przeciwnościom losu.. 4.Ubiór.. Wychowaniem Stasia zajmował się ojciec i opiekunki.. Był wesołym i towarzyskim chłopcem.Przydatność 55% Charakterystyka Stasia Tarkowskiego "W pustyni i w puszczy".. Uważam, że Staś jest postacią godną naśladowania.Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. (od myślników).. Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Odwaga, i męstwo nie opuszczały go ani na krok.w moim zdaniem Staś Tarkowski to osoba godna podziwu ponieważ nie każdy poświęciłbyś się dla swojej przyjaciółki Ma wiele innych cech przez które staje się niepowtarzalną postaciom takimi jak odwaga ufność odda ność troskliwość Podziwiam Stasia Tarkowskiego i oceniam go że jest postacią pozytywną.Napisz jak inni oceniali Stasia Tarkowskiego.. Staś był wyższy i silniejszy niż zwykle bywają chłopcy w jego wieku.. Wzrostem i tężyzną fizyczną górował nad swymi rówieśnikami.. Wierny ojczyźnie, prawdziwy patriota.. Uważam, że Staś Tarkowski zasługuje na miano rycerza bez skazy, ponieważ był on dzielny..

Pracę napisz w 1.os.

Uczył się chętnie i łatwo.Opis Stasia Tarkowskiego.. l.p) proszę o jak najszybszą odpowiedz daje naj.Stwórz pamiętnik Stasia Tarkowskiego, w którym opisuje swoje przeżycia z podróży po Afryce.. Był blondynem o niebieskich oczach.Napisz punkty charakterystyki Stasia Tarkowskiego, W pustyni i w puszczy.. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. Chłopiec urodził się w Port-Saidzie.. min.15 linijek Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 3 rozwiązania: autor: Konto usunięte 11.4.2010 (13:17)Dzięki swojej zaradności umiał wybrnąć z każdej sytuacji: gdy Nel była chora zdobył dla niej lekarstwo - chininę i w każdej trudnej sytuacji nie tracił głowy ale postępował rozważnie.. Był bardzo dobrym strzelcem przez co wiele razy uchronił Nel od niebezpieczeństwa.. !Przydatność 85% Charakterystyka Stasia Tarkowskiego.. Staś ubierał się zgodnie z modą, która panowała w Europie.. (od myślników wypisz ogólne informacje na temat Stasia i jego rodziny - przedstawienie postaci).. Dla swej przyjaciółki gotów był poświęcić nawet życie.. Wyznawał wiarę chrześcijańską..

l.p) proszę o jak najszybszą odpowiedz daje najnapisz charakterystykę Stasia Tarkowskiego.

9.Mój stosunek do tej postaci literckiej.. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. ), komu postawiłbyś ją za wzór, itd.. Był nazywany "dzieckiem pustyni", ponieważ urodził się i wychował w Port Saidzie.. Zabicie Beduinów to była bardzo trudna decyzja, ponieważ nie mógłby zabić człowieka nawet złego.. Wielokrotnie wykazywał się wielką odwaga i dojrzałością.. Ojciec natomiast był .Napisz charakterystykę Stasia Tarkowskiego z uwzględnieniem planu charakterystyki: 1.Przedstawienie postaci 2.wygląd zewnętrzny 3.umiejętności i zastosowania 4.cechy charakteru 5.stosunek bohatera do innych 6.stosunek innych do bohatera 7.Moja własna ocena Był wyższy i silniejszy od swoich rówieśników.. Pracę napisz w 1.os.. Znał arabski-swahili, mówił biegle po angielsku, francusku i po polsku.. Postawa Stasia Tarkowskiego jest bardzo wyjątkowa i godna naśladowania.. Matka bohatera zmarła zaraz po urodzeniu chłopca.. Wykazywał szczególne zainteresowania historią i geografią.. Jakie ma umiejętności?. W pustyni i w puszczy jak by ktoś nie wiedział kto to jest xd Zróbcie to jakoś krótko i sensownie !. charakterystyka i ocena postaci.Staś Tarkowski - główny bohater, ma 14 lat.. Troskliwy opiekun małej dziewczynki.. Staś Tarkowski jest główną postacią powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Była Francuzką.. W ostatnim akapicie należy zawrzeć ocenę postaci: co Ci się w niej podoba, co nie, kiedy ją rozumiesz, kiedy nie, czy chciałbyś ją spotkać, czy ją podziwiasz (a może potępiasz?. Miał 14 lat.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Plan charakterystyki postaci 1.POrzedstawienie postaci.. Był synem inżyniera Tarkowskiego, a matka jego była Francuzką, lecz zmarła przy porodzie.. (od myślników).. 2.Wiek chopca.. Dobry był nie tylko dla Nel ale i dla wszystkich i starał się wszystkim pomagać gdy tylko był w stanie pomóc.Staś należał do najlepszych uczniów w Port-Saidzie.. 5.Nauka w szkole.. plz na teraz dam naj; Audrey on (PILNIE, DAM NAJ) Przemiana Jacka Soplicy.. Sprawiał radość ojcu przynosząc wymarzone świadectwa.. Po powrocie zamieszkali z panem Tarkowskim w Polsce.. 3.Wyglad zewnetrzny,.. Staś był synem inżyniera - Władysława Tarkowskiego;matka chłopca z pochodzenia Francuzka, zmarła przy porodzie.. Był bardzo zdolny co przyznawali mu nawet jego nauczyciele..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt