Napisz opowiadanie o doktor dolittle i jego zwierzęta

Pobierz

Książka zawiera pełen tekst lektHugh Lofting napisał tę historię ponad wiek temu (w przyszłym roku minie sto lat od pierwszego wydania książki "Doktor Dolittle i jego zwierzęta", wcześniej jednak doktor był bohaterem ilustrowanych listów wysyłanych z wojennych okopów przez autora do dzieci), jednak emocje, które opowieść ta wywołuje, są wciąż silne i prawdziwe.. 2 Hugh Lofting DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA Opowieść o życiu doktora w domowym zaciszu oraz niezwykłych przygodach w dalekich krainach Przełożyła Beata Adamczyk.. Doktor dzielił dom z siostrą o imieniu Sara, która pomagała mu w wypełnianiu codziennych obowiązków.. Doktor Dolittle i jego zwierzęta to powieść, która w lekki i humorystyczny sposób przekazuje czytelnikom ważne prawdy o relacjach ludzi ze zwierzętami i o tym, jak powinniśmy odnosić się do wszystkich istot żywych wokół nas.. Piękna historia o empatii, trosce o innych i pomocy słabszym…Książka znajduje się w aktualnym kanonie lektur dla szkół podstawowych.Doktor dolittle i jego zwierzęta oferty już od 3,66 zł .. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Powieść angielskiego pisarza Hugh Loftinga Doktor Dolittle i jego zwierzęta należy do światowego kanonu literatury dla dzieci.. Ulubieńcy doktora - Uzupełnianka ortograficzna; Czasowniki - Ćwiczenie na logiczne myślenie i czytanie ze zrozumieniemDoktor Dolittle i jego zwierzęta Autor: Hugh Lofting Tłumaczenie: Wanda Kragen Czyta: Tadeusz Ross Kategoria: Dla dzieci Długość: 2 godziny 35 minut Obowiązk.Książka Doktor Dolittle i jego zwierzęta autorstwa Lofting Hugh , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 17,49 zł ..

Przeczytaj recenzję Doktor Dolittle i jego zwierzęta.

W przeciwieństwie do filmu z 1998 roku, Dolittle to epicka przygoda, a nie zwykła komedia.Poznaj wyjątkowego bohatera, doktora Johna Dolittle'a, który dzięki pomocy papugi nauczył się języka zwierząt.. A tych tytułowy bohater wcale nie miał mało.1.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Powieści i opowiadania w kolejności wydawania.. Szukasz ciekawej książki?. Jego dom nie był zbyt wielki, ale za to otaczał go rozległy i przepiękny ogród.. Sprawdź też inne ebooki w księgarni Publio.pl.. Pierwszy tom zatytułowany "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" zapoczątkował całą serię o przygodach niezwykłego lekarza, liczącą łącznie 14 pozycji.Wydanie Doktora Dolittle i jego zwierząt kompletne bez skrótów i cięć w treści.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach..

Doktor Dolittle nie tylko kocha zwierzęta.

Szybka dostawa z wielu sklepów!Doktor Dolittle i jego zwierzęta Książka już od 23,56 zł - od 23,56 zł, porównanie cen w 30 sklepach.. Wejdź i sprawdź ofertę światowych bestsellerów na Ceneo.pl.. Doktor Dolittle jest sympatycznym człowiekiem, życzliwie nastawionym zarówno do ludzi, jak i do zwierząt.Powieść angielskiego pisarza Hugh Loftinga Doktor Dolittle i jego zwierzęta należy do światowego kanonu literatury dla dzieci.. AUTOREM KSIĄŻKI JEST HUGH LOFTING Hugh John Lofting (ur. 14 stycznia 1886 w Maidenhead, Berkshire w Anglii, zm. 26 września 1947 w Topanga w Kalifornii) - brytyjski autor literatury dziecięcej, znany głównie jako twórca cyklu książek o rozumiejącym mowę zwierząt doktorze Dolittle.. Opowiada o przygodach niezwykłego bohatera - doktora Johna Dolittle'a, zawsze pogodnego i życzliwego przyjaciela zwierząt, ikonki świata dziecięcej kultury i wyobraźni.. Opowiada o przygodach niezwykłego bohatera - doktora Johna Dolittle'a - zawsze pogodnego i życzliwego przyjaciela zwierząt.Doktor Dollitle to pierwsza powieść Hugh Loftinga.. Kupuj leganie, nie chomikuj.Opowiada o przygodach niezwykłego bohatera - doktora Johna Dolittle'a - zawsze pogodnego i życzliwego przyjaciela zwierząt.. Doktor Jan Dolittle mieszkał na skraju niewielkiego miasteczka Puddleby..

Pacjenci rezygnują z usług doktora ze względu na jego zwierzęta.3.

Doktor obawiał się, czy obiorą właściwą kurs nie gubiąc się po drodze i wtedy usłyszał nad sobą powracające do kraju jaskółki, które chętnie zadeklarowały swą pomoc.Fabuła opowiada o przygodzie doktora Dolittle, gdy wypłynął w poszukiwaniu mitycznej wyspy, która może zawierać lekarstwo dla ciężko chorej królowej Wiktorii.. Opowiada o lekarzu i papudze Polinezji, która nauczyła swojego opiekuna mowy zwierząt i odtąd misją lekarza stała się pomoc i ratowanie zwierząt.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Powieść zatytułowana "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" po raz pierwszy opublikowana została w 1920 r. Można się jednak domyślać, że sam jej zamysł powstał znacznie wcześniej.. 4 Przedmowa Niektórzy z nas, którzy osiągnęli wiek średni, z nostalgią wspominają przeszłość przynajmniej z jednego powodu: obecnie nie .Problematyka.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Quiz - Wskaż właściwą odpowiedź // odp..

Zaczyna leczyć zwierzęta.5.

Został weterynarzem i pomagał wielu źle traktowanym zwierzakom.. Autorem książki jest Hugh Lofting.. Doktorowi zaczyna brakować pieniędzy.4.. Ta książka, do której piękne ilustracje przygotowała Dorota Szoblik, opowiada o jego licznych przygodach.Pobierz: plan wydarzeń opowiadania ostrzeżenie szczurów.pdf.. "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" to lektura sugerowana dla klasy 2.. Doktor Dolittle i jego zwierzęta (The Story of Doctor Dolittle, 1920), polskie wydanie 1934.; Podróże Doktora Dolittle (The Voyages of Doctor Dolittle, 1922), polskie wydanie 1936.; Poczta Doktora Dolittle (Doctor Dolittle's Post Office, 1923), polskie wydanie 1938.; Cyrk Doktora Dolittle (Doctor Dolittle's Circus, 1924), polskie wydanie 1937.Doktor Dolittle to znana postać doktora, który rozumiał mowę zwierząt.. 3 Dedykuję tę opowieść wszystkim dzieciom młodym wiekiem i sercem.. Sukcesy doktora docierają do zwierząt na całym świecie.6.Ebook - Doktor Dolittle i jego zwierzęta - Hugh Lofting.. ''doktor dolittle i jego zwierzeta'' z czego czerpali wode na wyspie,kto dostal okulary od doktora.. Doktor Dolittle nie tylko kocha zwierzęta.. Jest lekturą obowiązkową dla klasy II szkoły podstawowej.. 2013-03-02 17:29:36; Napisz o jednej z przygód Ani Shirley 2013-10-13 .Doktor Dolittle i jego zwierzęta - streszczenie utworu Hugh Loftinga - strona 6.. Zobacz inne Powieści i opowiadania, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.Powieść angielskiego pisarza Hugh Loftinga Doktor Dolittle i jego zwierzęta należy do światowego kanonu literatury dla dzieci.. 2009-11-08 14:42:31; streszczenie przygód sherlocka holmesa 2011-01-28 17:41:49; Proszę o dokładne streszczenie szczegółowe książki "Podróże Doktora Dolittle ".. Postać potrafiącego rozmawiać ze zwierzętami doktora po raz pierwszy pojawiła się w listach do dzieci, które Hugh Lofting słał do domu z okopów .Rysujesz zwierzęta żyjące w Afryce.. Wykreował go Hugh Lofting, brytyjski pisarz żyjący w latach .. Opowiada o przygodach niezwykłego bohatera - doktora Johna Dolittle'a, zawsze pogodnego i życzliwego przyjaciela zwierząt, ikonki świata dziecięcej kultury i wyobraźni.Doktor Dolittle i jego zwierzęta Autor: Hugh Lofting Tłumaczenie: Wanda Kragen Czyta: Tadeusz Ross..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt