Cechy charakteru achillesa i hektora

Pobierz

2010-09-26 19:30:04Cechy charakteru achillesa i hektora z kazdego po piec albo wiecej z przykładami z ksiazki 2012-10-16 13:11:08 Marvel: cechy charakteru bohaterów 2018-09-21 10:27:21 Załóż nowy klubStyl jego walki nie przekładał się na jego cechy charakteru.. 2010-09-26 19:30:04 Język polski.. 2010-11-02 10:06:38; Język polski.. Akcja eposu 11.. Achillesa cechuje zbyt duża impulsywność.. Dobrze zbudowani i zaprawieni w sztuce wojennej, szybcy, zręczni i czujni, porywczy i dumni.. Obydwaj.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora .. 85% Charakterystyka Achillesa - wiadomości zebrane w jedną całość .Jakie są wspólne cechy wyglądu, zachowania, charakteru Achillesa i Hektora?. 2010-11-02 10:06:38; Język polski.. 2010-09-24 17:52:09; Jakie są wspólne cechy wyglądu, zachowania, charakteru Achillesa i Hektora?. Równiez był to potężny mężczyzna, ale jego twarz nie była już tak kobieca, jak ta Achillesa.. Jest człowiekiem niezwykle odważnym, co ukazał w trakcie walki z Achillesem.. Na kartach eposu odnajdujemy bohatera również takiego, który rozpacza, żałuje, jest smutny z powodu utraty kogoś bliskiego.. Mimo iż początkowo unikał bezpośredniego starcia z tym wojownikiem, po namyśle zdecydował się walczyć w obronie ukochanego państwa.Wyzywał Hektora, mówił, że jego ciało rzuci na pożarcie psom i sępom..

Cechy charakteru Achillesa przeczyły jego wyglądowi.

Zanurzając go w rzece trzymała go za piętę, stąd jest to jedyny słaby punkt Achillesa.Jakie są wspólne cechy wyglądu, zachowania, charakteru Achillesa i Hektora?. Poczynaniami Achillesa także rządzi fatum, z którym nie ma jak walczyć - najpierw traci Bryzeidę, potem Patroklesa.. Przekładał krótkie, lecz aktywne i pełne chwały życie nad życie długie aczkolwiek pełne nudy i monotonne.. Bezlitośnie morduje Hektora, a potem bezcześci jego zwłoki, wlokąc je za rydwanem.. Postać Hektora jest symbolem męstwa .W Iliadzie, starożytnym eposie greckim, narrator ukazuje nam sylwetki dwóch postaci, Hektora oraz Achillesa.. Achilles jest potomkiem Tetydy i Peleusa.. Podczas walki był tak okrutny, bezlitosny, nieczuły i brutalny, że wrogowie byli przerażeni, a i sojusznicy się go bali.Hektor był synem Hekuby i Priama.. Ukazuje się jako mściwy i bezwzględny morderca.. Gdy stracił swego przyjaciela Patroklesa opętała go niesamowita chęć zemsty.. Cechowała go pycha, duma i okrucieństwo, a ponadto nie potrafił przewidywać konsekwencji swoich działań - najpierw działał, a potem myślał.Przydatność 75% Napisz relację reporterską z pojedynku Hektora i Achillesa językiem współczesnym.. Matka przebrała go za królewnę i ukryła na dworze króla Likomendesa, ale sprytny Odyseusz poznał się na podstępie.Aby ocalić honor musiał jednak stanąć do walki..

2010-09-26 19:30:04Czego wynikiem była walka achillesa i hektora?

Nie bał się zmierzyć z samym słynnym Achillesem i nawet przez moment nie pokazał, że się go lęka.Achilles jest zdecydowanym przeciwieństwem Hektora.. Przykłady mitów 8. poleca86% .. Charakterystyka Achillesa i Hektora (moment walki w ,,Iliadzie'' Homera) - w punktach.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. 2010-09-24 17:52:09; Jakie są wspólne cechy wyglądu, zachowania, charakteru Achillesa i Hektora?. Poświęca własne życie dla ojczyzny.Swoje cechy charakteru ujawnia nam najpełniej w czasie walki o Troję.. 2010-09-24 17:52:09Jakie są wspólne cechy wyglądu, zachowania, charakteru Achillesa i Hektora?. 2010-11-02 10:06:38; Język polski.. Bohatera zabija strzała wystrzelona przez Apollona.. 2010-09-26 19:30:04Czego wynikiem była walka achillesa i hektora?. Za chwilę obejrzymy pojedynek dwóch sławnych i mężnych wojowników.. Najważniejsi bohaterowie Iliady 12.. 2010-10-06 19:22:36; Kto mi poda cechy charakteru Hektora i Achillesa?. Do walki pod murami Troi staną: Hektor - jedne z najdzielniejszych bohaterów wojny trojańskiej- i stojący po stronie greckiej gniewny Achilles, którego ciało, z wyjątkiem pięty, odporne jest na wszystkie ciosy.Cechy charakteru Hektora Podobne tematy.. Obok niego pojawił się również Achilles.. Oboje byli ludźmi wyjątkowej odwagi i honoru, jednak tylko .Bluźni przeciw bogom i …wrzyna się w najgęstrze szeregi nieprzyjaciół, rani, zabija, przewala nad tłumami jak pożar, sam nieczuły na zmęczenia, nie podlega ranom..

2010-09-24 17:52:09Hektor cechy charakteru Podobne tematy.

Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.. Został on wychowany na wyspie Skyros razem z córkami króla Lykomedesa.. 84% Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.. Był wspaniałym, a przede wszystkim uczciwym i prawym przeciwnikiem w boju.. Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora .. Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Na pierwszy rzut oka byli bardzo do siebie podobni.. Trafia ona Achillesa w piętę, jedyny punkt, poprzez zranienie którego można było doprowadzić do śmierci herosa.Charakterystyka porównawcza hektora i achillesa 2013-09-22 17:31:43; Kto mi poda cechy charakteru Hektora i Achillesa?. Hektor natomiast potrafi przebaczać i prosić o przebaczenie.. W przepowiedniach wróżbici mówili, że bez Achillesa Troja nie będzie zdobyta.. 2010-09-24 17:52:09; Jakie są wspólne cechy wyglądu, zachowania, charakteru Achillesa i Hektora?. Te ścierające się ze sobą postacie mają bardzo wyraźnie zarysowane cechy charakteru.. Cechy Achillesa 13.. Jego słowa wyrażają okrucieństwo.. Czytając historię wojny trojańskiej dowiadujemy się wiele o dwóch głównych bohaterach tego mitu - Achillesie i Hektorze.. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. Homer opisuje w "Iliadzie" dwa wyraźne, mocne charaktery: Achillesa i Hektora..

2010-10-06 19:22:36; Kto mi poda cechy charakteru Hektora i Achillesa?

2010-09-26 19:30:04 Język polski.. Ich czyny podlegają bezpośredniej ocenie moralnej, zawartej w wypowiedziach współbohaterów "Iliady", a także ocenie .1.. Lecz mimo negatywnych stron, Achilles zwracał uwagę i przyciągał wzrok.Lektura pod tytułem "Iliada" pozwala nam poznać wspaniałego bohatera- Hektora, który należał do najmężniejszych, najodważniejszych i najbardziej honorowych z wszystkich w historii.. Cechy Hektora 14.. Czytając historię wojny trojańskiej dowiadujemy się wiele o dwóch głównych bohaterach tego mitu - Achillesie i Hektorze.. Mimo iż początkowo unikał bezpośredniego starcia z tym wojownikiem, po namyśle zdecydował się walczyć w obronie ukochanego państwa.. Na podstawie fragmentu 'Iliady' najbardziej wyróżnione są dwie postacie Achillesa i Hektora.. Achilles walczył po stronie obozu greckiego i był synem Peleusa oraz Tetydy, natomiast Hektor walczył jako obrońca Troi i był synem Priama.. 2010-09-26 19:30:04 Poda mi ktoś cechy charakteru ( pozytywne ^^) 2011-10-03 12:38:06 Język polski.Obydwaj byli bohaterskimi wojownikami, najlepszymi w swych ojczyznach.. Achilles.Przydatność 50% Chrakterystyka Achillesa i Hektora.. Olimpiady w starożytnej.Przydatność 75% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Jest człowiekiem niezwykle odważnym, co ukazał w trakcie walki z Achillesem.. Znajdujemy przykłady świadczące o niezwykle czułej naturze Pelisy, a przede wszystkim tęsknocie i wzruszeniu, jakie wywarły u niego wspomnienia rodziców .. Później okazało się, że mają także cechy, którymi się różnią.Jeśli chodzi o ujemne cechy charakteru naszego herosa to możemy zauważyć w nim lekceważenie oraz nieodpowiedni stosunek do bogów, przeciwstawianie się im i znieważanie na ciała swych przeciwników.. Kolejne cechy, które dostrzegam w tym młodym i ambitnym wojowniku to pycha.Analiza porównawcza Achillesa i Hektora 7 marca 2020 0 Przez admin Podobnie jak w większości najbardziej wartościowych i pierwszorzędnych, wedle zasady decorum, utworów starożytnych Greków, homerycki epos "Iliada" nacechowany jest walorami uwydatniającymi jego priorytet i królowanie w hierarchii dzieł literackich.Sądzę, że nie można jednoznacznie ocenić Achillesa.. Ostatecznie także zginie, trafiony strzałą w piętę, i podzieli los swojego przeciwnika Hektora.Swoje cechy charakteru ujawnia nam najpełniej w czasie walki o Troję.. Achilles Achilles charakterystyka Adam Mickiewicz Charakterystyka Achillesa Charakterystyka Hektora Hektor Hektor cechy charakteru Homer Iliada Priam.. Rodzaje mitów 3.Funkcje mitów 4.. Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Na pierwszy rzut oka byli bardzo do siebie podobni..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt