Krótkie opowiadanie i pytania do tekstu

Pobierz

Polski, opublikowano 11.06.2018.. Postanowił go podarować swojemu przyjacielowi, Dżepetto.. Ćwiczenie 8 Następnie odpowiedzcie na pytania: Jak spodobała się wam wspólna historia?. Spróbuj napisać krótkie opowiadanie z wyrazami dziwadło, okulary, piegi , rudy , piłka, zapomnieć, ubierać się oryginalnie , kot .. Prosze o poprawienie tego tekstu chodzi mi o błędy o.. 7 dni temu; .Pytania do tekstu (online) Opowiadanie (4): POSĄDZENIE.. Lecz osiołek z drogi zboczył, piął się wciąż po stromym zboczu.. mam 8 pokoi: 4 małe pokoje , jeden duży , łazienka , wc , kuchnia.Materiał zawiera: - krótkie opowiadanie.. - wypełnianie druku wg podanej instrukcji.Opowiadanie jako forma wypowiedzi.. Nagle las się przerzedził i ujrzeliśmy koziołka.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach: 1.. 2013-10-28 16:14:33tekstów i obrazów powinno si ę dostosowa ć do indywidualnych mo żliwo ści ucznia i poziomu kształcenia.. 4.Napisz plan wydarzeń do krótkiego opowiadania !. Interpretacja wiesza Jana Kasprowicza XL " Aż mu cała rozpala się dusza "Polski, .Napisz krótkie opowiadanie.. 2013-04-30 18:51:52 Napisz opowiadanie odtwórcze ballady ,,Powrót taty" 2011-01-27 18:18:56 Na podstawie przeczytanego tekstu określ, jaka była rola tragedii antycznej.. - układanie jak największej ilo ści pyta ń do danego tekstu.. Każda jest także poświęcona innym problemom: opowiadanie Wiosenna piosenka daje odpowiedź na pytanie: czy to dobrze czy też źle być samotnym; historia Filifionki dowodzi, że nie warto martwić się na zapas; opowiadanie o Homku .Ja polecam audiobooki z Mcmillan..

Krótkie opowiadanie po francusku.

Praca z tekstem.Rozważ problem i uzasadnij swoje stanowisko, odwołując się do podanego fragmentu "Przedwiośnia" S. Żeromskiego oraz do innych tekstów kultury.. - dzielenie zwartego tekstu na wyrazy i zdania.. 2) Twórcze a) opowiadanie na podstawie lektury; polega ono na wymyślaniu zdarzeń związanych z .Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach: 1.. Bez względu na to, jaki rodzaj opowiadania chcesz napisać, musisz pamiętać o tym, aby tekst był trójdzielny.. Wersja online; Wersja do wydruku (2 strony) Pytania do tekstu (online) Opowiadanie (5): KREDKI.. Na podstawie tekstu napisz krótkie opowiadanie.1.Napisz opowiadanie o spotkaniu Ebenezera Scrooge'a z duchem Marleya podczas kolejnych świąt Bożego Narodzenia, w trakcie którego dawny wspólnik przekonuje się , jak jego przyjaciel wykorzystał daną mu szansę.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: .. 73% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.. Bo gdy w sercu kwitną róże, droga wcale się .Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach: 1.. Byłoby dobrze, żeby opowiadanie miało chwytliwy tytuł.Szlachcic ten opowiada o swojej żonie, która została wychowana w mieście i przeprowadziła się do niego na wieś..

Dopasuj odpowiedź do pytania.

Opowiadania z Doliny Muminków to zbiór opowieści o Muminkach - sympatycznych trollach, z których każda stanowi odrębną całość.. Formatowanie tekstu - czytelność -> akapity, nagłówki, oznaczenie najważniejszych elementów tekstu 2.. Był matutki i pasł sie na polanie leśnej.Różnorodne ćwiczenia na czytanie ze zrozumieniem.. Schroniliśmy się pod ogromnym drzewem.. Formatowanie tekstu - czytelność -> akapity, nagłówki, oznaczenie najważniejszych elementów tekstu 2.. Opowiadanie twórcze wymaga większego wysiłku, sprawności językowej i fantazji.. Sprawdzenie tekstu pod kątem ewentualnych błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub innych.. mieszkam w domu , w nowym budownictwie .. Rodzaje opowiadania: 1) Odtwórcze - opowiadanie własnymi słowami o wydarzeniach przeczytanych lub usłyszanych.. Śmiał się, śpiewał: "W tym przyjemność, że święto jest wciąż przede mną.. Poradniki z kategorii.Wiersze, krótkie opowiadania.. Weryfikacja tekstu pod kątem błędów rzeczowych.. Jak zachowywał się w stosunku do Tomka?. Mówiono mu: "Idźże prosto, nie unikaj dróg i mostów!. Uwaga!. Opowiadanie - jednostkowa, fabularna forma wypowiedzi, która przedstawia zdarzenia w ich chronologicznym i przyczynowo- skutkowym powiązaniu..

Opowiadanie (1) - ZAZDROŚĆ - pytania do tekstu.

Żona ciągle krytykuje styl wiejski, nie podoba jej się dom męża, jest bardzo wymagająca, chce do wszystkiego osobne pokoje i lepszej służby.. Sprawdzenie tekstu pod kątem ewentualnych błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub innych.. 2021-01-20 11:05:38; Więcej bez odpowiedzi.. Krótkie opowiadanie po francusku.. Weryfikacja tekstu pod kątem błędów rzeczowych.. Ile ciasteczek zjadły wszystkie dzieci?Streszczenie krótkie.. Próbuje ze wsi zrobić miasto.Szedł osiołek ścieżką krętą do miasta na wielkie święto.. Mówienie: Umie ułożyć odpowiedź na pytanie dotyczące tekstu, umie ocenić zachowanie bohaterów opowiadania, potrafi nazwać wydarzeniaprzeczytaj go i zamień w krótkie opowiadanie z dialogami.. O dziewczynkach, które nie potrafiły zgodnie rysować wspólnymi kredkami i o tym, jak to się skończyło.Na podstawie tekstu ( opowiadanie o niewidzialnym dziecku ) napisz krótkie opowiadanie o przygodzie Muminków i Nini.. - MidBrainart .. Na podstawie tekstu ( opowiadanie o niewidzialnym dziecku ) .. Mijaliśmy wysokie świerki i gęste jałowce.. Nagle zerwała się burza.. To znaczy, że powinien mieć wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. O tym, jak łatwo jest kogoś zranić pochopnym i fałszywym oskarżeniem.. odpowiedzi: 0.. Wszyscy tam pobiegliśmy.Zadaj pytanie Pytania.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania..

Nowe pytania.

2020-11-26 05:25:25 Temat wypracowania z "Quo vadis" : Napisz opowiadanie,w którym przeniesiesz się do starożytnego Rzymu i przedstawisz historię spotkania z wybranym bohaterem powieści .Zadaj pytanie; Baza wiedzy / Język polski.. Mieszkaszm w Łapach , przy ulicy leśnikowskiej .. Opowiadanie : Pewnego razu wybrałam się z rodzicami na spacer do lasu.. Ćwiczenie 7 Ułóżcie wspólnie opowiadanie o charakterze realistycznym, zaczynając od słów: Nagle rozpętała się straszliwa burza.. Pewnego razu do majstra Wisienki trafił niezwykły, bo mówiący ludzkim głosem, kawałek drewna.. Po przeczytaniu opowiadania odpowiedz na pytania: Co łączyło Jacka i Tomka?. Każdy może powiedzieć tylko jedno zdanie.. Czy Tomek zasłużył na takie traktowanie?Test sprawdzający rozumienie opowiadania Przeczytaj uważnie tekst i odpowiedz na pytania Pewnego razu wybraliśmy się do lasu na jagody.. Punkty rankingowe: .. NIKOS1604477 Wschodząca gwiazda.. Wschodząca gwiazda.. Formatowanie tekstu - czytelność -> akapity, nagłówki, oznaczenie najważniejszych elementów tekstu .30 pytań i odpowiedzi do tekstu"zemsta" (naj plisss) .. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać .. Ten wyrzeźbił z kloca pajacyka i dał mu imię Pinokio.. Dlaczego feralnego dnia Jacek miał zły humor?. Któreś z nas dostrzegło na polance - szałas.. Można sobie słuchać audiobooka, a później go przeczytać żeby wyłapać rzeczy, których się nie zrozumiało.słuchu, umie przepisywać krótkie zdania oraz je układać, poprawnie zapisuje swoje imię i nazwisko, umie ułożyć odpowiedź na pytanie dotyczące tekstu.. 4.Zachęcam do korzystania z funkcji sprawdzania tekstu na ortograf.pl Dowiecie się, jakie błędy są w Waszej pracy i… skąd się wzięły Oczywiście aplikacja nie wyłapuje wszystkich błędów i nie zastąpi życzliwego polonisty, ale… warto wyelimowć choć część błędów samodzielnie i dowiedzieć się, jak je poprawić.Dużą pomocą w pisaniu opowiadania odtwórczego jest plan wypowiedzi utworzony na podstawie tekstu oryginalnego.. Musisz szybko iść do celu, by się cieszyć i weselić.".. Pada deszcz kapu , kap, Idą dzieci człap, człap, człap, Idzie też Oli brat Po kałużach człap, człap, człap.Jak napisać opowiadanie, czyli opowiadanie i jego rodzaje.. - zaznaczanie właściwej odpowiedzi (test wyboru).. Pajacyk okazał się niesforny i kapryśny, uciekł od swojego tatusia i przyłączył się do trupy wędrownych cyrkowców, potem wraz z Lisem i Kotem .Streszczenie krótkie.. moj dom jest dwu piętrowy ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt