Na podstawie monologu dla kasandry wisławy szymborskiej uzupełnij podaną tabelę

Pobierz

Zinterpretuj wiersz Wisławy Szymborskiej 'Monolog dla Kasandry'.. A to jest moje miasto pod popiołem.. Odwołaj się w wypowiedzi do obrazu Makbet i Banko spotykają czarownice na wrzosowisku T. Chasseriau oraz tekstów kultury.. Odwołaj się w wypowiedzi do obrazu Makbet i Banko spotykają czarownice na wrzosowisku T. Chasseriau oraz tekstów kultury.. Przypomnij sobie mit o rodzie Labdakidów i udowodnij, że zarówno Edyp, jak i Lajos .Biografia autorki "Monologu dla Kasandry" Urodzona w 1923 r., studentka polonistyki i socjologii na UJ, debiutowała jako socrealistka.. Jak przepowiednie wpłyną na los bohaterów?. 85% Interpretacja i analiza porównawcza wierszy "Monolog dla Kasandry" Wisławy Szymborskiej oraz "Rozterka Kasandry" Anny Kamieńskiej.. Kasandra, kobieta o błękitnej krwi- córka króla Priama, siostra Parysa jest postacią niezwykle tragiczną.. A to jest moja laska i wstążki prorockie.. Cytat Nazwa środka stylistycznego Funkcja środka stylistycznego w tekście A to jest moje miasto [.]. A to jest moja laska [.]. A to jest moja głowa [.]. zastąpienie konkretnej nazwy (Troja) nadaje wierszowi charakter uniwersalny - to może być każde .W jaki sposób wróżby i przepowiednie wpływają na los człowieka?. A to jest moja głowa pełna wątpliwości.. Jeśli potrafisz, zapisz 5 innych wyrazów wieloznacznych- z wybranym ułóż zdania różnicujące znaczenia (dla chętnych- z gwiazdką)..

Od kiedy, według jednego z podań, Apollo karząc ją za odrzucenie jego zalotów napiętnował Kasandrę zdolnością ...Na podstawie Monologu dla Kasandry Wisławy Szymborskiej uzupełnij podaną tabelę.

Co przepowiadają wiedźmy Makbetowi i Banqowi na wrzosowisku?. Polecane teksty: 85% Scharakteryzuj postać literacką, którą warto ukazać w filmie lub teatrze - Amber Stevens.1.. Jak przepowiednie wpłyną na los bohaterów?. Przypomnij sobie mit o rodzie Labdakidów i udowodnij, że zarówno Edyp, jak i Lajos .Przeczytaj wiersz Wisławy Szymborskiej pt.: "Jarmark cudów" i wykonaj ćwiczenia 2. i 3. pod tekstem.. Co przepowiadają wiedźmy Makbetowi i Banqowi na wrzosowisku?. To prawda, tryumfuję.Właśnie o tej Kasandrze jest wiersz "Monolog dla Kasandry" laureatki nagrody Nobla Wisławy Szymborskiej.. Przypomnij sobie, czym są wyrazy wieloznaczne i odpowiedz na pytanie polecenia 6..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt