Starożytna grecja powtórzenie prezentacja

Pobierz

Unia w Krewie, Grunwald i synowie Jagiełły - Powtórzenie dla klasy V.STAROŻYTNA GRECJA - powtórzenie.. Historycznie dzieje Grecji, dzieli się umownie na trzy epoki: • Epokę Archaiczną (z gr.. Liceum.. Szukaj w tej witrynie.. Starożytność.. Malowidło greckie z ok. 490 r. p.n.e.W Grecji wykształciły się trzy porządki: dorycki, jooski i koryncki.. Spokojnie materiały .Edit.. Plik jest tylko to użytku wewnętrznego.. Plan wycieczki do Grecji.Starożytna Grecja, test z historii.. Starożytna Grecja - Sparta.. Data Wydarzenie 776 p.n.. Starożytność.. odc.1 Starożytna Grecja - cywilizacja, która w starożytności rozwijała się .. starożytna grecja powtórzenie.. I olimpiada - igrzyska.Starożytna Grecja- powtórzenie wiadomoś ?ytna-Grecja.. Grecja - Biuro podróży Funclub .przewodnik.. *W prezentacji wykorzystano zdjęcia uczestników za ich pozwoleniem Starożytna stolica Macedonii, która Starożytna Grecja- powtórzenie wiadomości Tematy: 13 Hellenowie, 14 Demokracja ateńska, 15.grecja lekcja powtórzeniowa kalendarium najważniejsze wydarzenia data 776 wydarzenie olimpiada igrzyska olimpijskie.. Przykłady.. Położenie Grecji • Grecja to kraj położony w południowo - wschodniej części Europy, na krańcu Półwyspu Bałkańskiego.. Szymon Furmanek & Wojtek Niciecki.. Starożytna Grecja.. Zobaczcie jak to kiedyś było.. a) Achajowie.. Kolumna dorycka była najmniej zdobiona - kapitel nie posiadał żadnych zdobieo..

Starożytna grecja - powtórzeniedraft.

Pierwszą cywilizacje na ziemiach greckich stworzyli.. a) Achajowie b) Mykeńczycy c) Minojczycy d) Dorowie.. Porządek joński powstał w tym samym okresie co dorycki, na terenie Azji Mniejszej (Jonia).. Powodzenia na sprawdzianie.. homer napisał kolonizacja grecka.. Kalendarium - ŶajważŶiejsze wydarzenia.. Klimat Grecja to kraj dla osób.Powtórzenie: Starożytna Grecja Wydarzenia Daty położenie geograficzne i warunki naturalne starożytnej Grecji (Kreta, Morze Egejskie, Morze przyjęte przez Greków od innych kultur i konkretnie skąd kompetencje zgromadzenia ludowego w starożytnej Grecji, kompetencje urzędnik.Starożytna Grecja to nie jest miejsce, w którym chcielibyście się znaleźć!. Grecja - lekcja powtórzeniowa.. c) Minojczycy.. liczba stron 24.Zobacz podobne opracowania.. ewa_frankiewicz7_27293.Starożytna Grecja.. Grecja.. Prezentacja zawiera zadania do samodzielnego wykonania z działu II " Starożytna Grecja".. Pierwszą cywilizacje na ziemiach greckich stworzyli.. Grecy postanowili bronić północnej granicy półwyspu.Prawda: W starożytnej Grecji państwo/miasto nazywano POLIS, Odyseusz jest postacią mityczną, Akropol to wzgórze w Atenach, w którym znajdowały się całe kompleksy światynne, Leonidas jest postacią historyczną, Fałsz: Pitagoras to najwybidniejszy lekarz w starożytności.Starożytna Grecja..

Starożytna grecja - powtórzenie.

Starożytna Grecja - kolonizacja grecka.. Dziś lekkie powtórzenie Epoki Antyk, w materiale pomijam nurty filozoficzne oraz mitologie antycznej Grecji.. Test o starożytnej Grecji, na poziomie 2 klasy liceum ogólnokształcącego, poziom rozszerzony, nowa podstawa programowa.. • Ma dostęp do mórz: o Morza Egipskiego o Morza Jońskiego o Morza Kreteńskiego o Morza Śródziemnego • Na morzach znajdują się wyspy, które są częścią Grecji.Witam serdecznie ,z okazji nadchodzącego roku szkolnego spieszę z pomocą!. Starożytna Grecja - Powtórzenie dla klasy 1.. Tylko w naszym vortalu znajdziesz ogrom wiedzy przedstawiony na slajdach prezentacji.. Kolekcje użytkownika Ewa Czadowska • Ostatnia aktualizacja: 11 tygodni temu.Starożytna Grecja Cały film.. Przenieś się do świata .. Różniły się kształtami kolumn i głowicami.. a).Lekcja powtórzeniowa - " Starożytna Grecja ".. Forma rządów polegających na sprawowaniu władzy przez niewielką grupę ludzi, to.. No teams 1 team 2 teams 3 teams 4 teams 5 teams 6 teams 7 teams 8 teams 9 teams 10 teams Custom.Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli.. Wschód cywilizacji - Jak Grecy zmienili świat film 720p.. Archaios - dawny) - Był to okres pomiędzy tzw. wiekami ciemnymi, a epoką klasyczną; przedział czasu od VIII wieku p.n.e. do wojen perskich (początek V wieku p.n.e.STAROŻYTNA GRECJA Uwaga!.

Starożytna Grecja - powtórzenie 0 wyświetleń ,13 stron.1.

1 Lekcja powtórzeniowa - " Starożytna Grecja " Szymon Furmanek & Wojtek Niciecki.. Ważne pojęcia: Kultura minojska - rozwinęła się na Krecie w IV/III-II tysiącleciu p.n.e., Minojczycy znali pismo (pismo linearne A); według mitologii król Minos rozkazał Dedalowi zbudować w Knossos labirynt dla swojego syna, Minotaura Kultura mykeńska.Reveal Correct Response Spacebar.. Starożytna Grecja - kultura kreteńsko-mykeńska.. 5 Najlepszych filmów o Starożytnej Grecji.. W początkowym okresie wojska perskie nie napotkały oporu.. Liceum.. !Mam nadzieje ze cieszycie się z nowości na moim kanale i również chciałbym.Starożytna Grecja - cywilizacja, która w starożytności rozwijała się w południowej części Półwyspu Bałkańskiego, na wyspach mórz Egejskiego i Jońskiego, wybrzeżach Azji Mniejszej, a później także w innych rejonach Morza Śródziemnego.Tym razem o Starożytnej Grecji.. Starożytna Grecja - podboje Aleksandra Wielkiego.Starożytna Grecja - Periodyzacja Dziejów.. (PowerPoint) • Data dodania: 7 lut 2011.Porządek koryncki określany jest czasem jako dziewczęcy.. Dzięki nam łatwiej przygotujesz się do lekcji czy odrobisz zadanie domowe.Grecja zaczyna się jednoczyć pod sztandarem Związku Panhelleńskiego, na czele związku stanął ówczesny hegemon militarny - Sparta, a celem stały się działania obronne.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.Start studying I 2 starożytna grecja/ powtórzenie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt