Przeczytaj wiersz i odpowiedz na pytania

Pobierz

Zapisz .Przeczytaj uważnie wiersz "Telewizor", a następnie odpowiedz na pytania i wykonaj polecenia: Jaki ekran masz w sobie?. W zależności od sytuacji należy stwierdzić, czy postępujemy odważnie czy jedynie popisuję się odwagą.. .Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Przeczytaj fragment wiersza Janusza Szczepkowskiego "Opowiedz nam, Ojczyzno".. Pytania .. Wiersz "Zaufałem drodze Wąskiej takiej na łeb na szyję z dziurami po kolana takiej nie w porę jak w listopadzie spóźnione buraki i wyszedłem na łąkę stała święta Agnieszka--- nareszcie --- powiedziała--- martwiłem się już że poszedłeś inaczej prościej po asfalcie autostradą do nieba --- z nagrodą do ministra i że cię diabli .Wszystko jest trudne zanim nie stanie się proste :) Subskrybuj: Wspieraj dalszy rozwój tego kanału: wiersz i odpowiedz na pytania.. (str. 66 i 67) Napisz w zeszycie opowiadanie o swojej podróży statkiem według instrukcji zamieszczonej na str. 68.. 2021-01-19 09:26:03; Przeczytaj i odpowiedz na pytania : 2021-01-18 20:10:38; Polski, przeczytaj i odpowiedz na pytania 2021-01-18 19:59:12; Odpowiedz na pytanie: Jakie wydarzenia w historii chciałabyś zobaczyć na własne oczy, w jakich czasach chciałabyś wylądować i dlaczego właśnie tam.. Co może znaczyć słowo zamiaukany?. Biznes i Finanse (34972) Biznes i Finanse (34972) Wszystkie (34972) Banki (7633) Bankowość .Praca na 200 słów..

...Przeczytaj wiersz i odpowiedz na pytania.

Ostatnie pytanie dotyczy naszego zachowania.. Przeczytaj wierszyk i odpowiedz na.. - Zadanie 13: Matematyka z kluczem 5.Przeczytaj wiersz i odpowiedz na pytania.. Jacek Kaczmarski Zbroja Dałeś mi Panie zbroje Dawny kuł platnerz ją W wielu pogięta bojach W wielu ochrzczona krwią W wykutej dla giganta Potykam się, co krok Bo jak sumienia szantaz Uciska lewy bok Lecz choc zaginal helm i miecz Dla ciala zadna w niej ostoja To przeciez w koncu wazna rzecz Zbroja !Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Przeczytaj dowolny wiersz i odpowiedz na 4 pytania związane z iterpretacją utworu.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Czy już trwa rozpędziła się do słonka?. Zapoznaj się z wyjaśnieniem niezrozumiałych słów, znajdujących się leksykonie.. Odpowiedz na pytanie 1,2,3,4.Zadania w załączniku.. Żaba przyszła do doktora, bo była słaba.. Motyw samotności.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.1.. Porównaj je z wyrazami: zapłakany, zatroskany, zahukany, zaniedbany, zapisany, zaczytany i odpowiedz na pytanie.Przeczytaj Stepy Akermańskie A.Mickiewicza i odpowiedz na pytanie Który z wymienionych motywów nie występuje w wierszu Adama Mickiewicza?. W jaki jeszcze sposób i gdzie proponujesz obserwację przyrody?.

Przeczytaj wiersz i odpowiedz na... 1 Zadanie.

Określ przypadek każdego z tych wyrazów.Przeczytaj wiersz na str. 25 i odpowiedz na pytania.. Do kogo zwraca się postać mówiąca w wierszu?. Zapoznaj się także z informacjami znajdującymi się na stronie 4,5,6 i 7. Podaj trzy przykłady.. Odszukaj w wierszu wszystkie formy rzeczownika pies oraz utworzonego od niego przymiotnika.. Opracowanie A.Wiśniewska Szkoły przy Fundacji Pomocy Ludziom z Niepełnosprawnościami Znaki graficzne PS z programu oardmaker firmy Tobii DynavoxPrzeczytaj uważnie fragment "Sen" i porównaj swoją notatkę z treścią tekstu.. Motyw przyjaźni.. Czym różni się od tekstów literackich?. B. Motyw przyrody.. Adam Ziemianin Modlitwa o śmiech Śmiechu mi trzeba Na te dziwne czasy śmiechu zdrowego Jak źródlana woda Niech mnie kołysze W tej wielkiej podroży I niech prowadzi Gdzie śmieszna gospoda Niech dźwięczy męczy Aż do zadyszki śmiechu mi trzebaZadanie: przeczytajcie uważnie wiersz i odpowiedzcie na pytania kim jest podmiot liryczny w jakiej sytuacji wypowiada swój monolog kim są inni Rozwiązanie: pieśń xx jan kochanowski kim jest podmiot liryczny podmiotem lirycznym jest autor wPrzeczytaj wiersz i odpowiedz na pytanie w ostatniej.. 1 Zadanie.. Jak, Twoim zdaniem, rozmawiać trzeba z psem?.

Przeczytaj wiersz z odpowiednią intonacją.

Doktor kazał żabie unikać wilgoci, nie kąpać się i unikać deszczu.. Obejrzyj zdjęcia w podręczniku i powiedz, które cechy słomy mogą się kojarzyć z promieniami słonecznymi.. Nadaj tytuł temu opowiadaniu.Zadania dla klasy I. poniedziałek.. Jak rozumiesz zwrot: "Miej uszy i oczy szeroko otwarte"?wiersz; Przeczytaj wiersz Stanisława Grochowiaka "Telewizor".. Przeczytaj wiersz "Jak rozmawiać trzeba z psem" Jana Brzechwy.. Odpowiedz ustnie na pytania zawarte pod wierszem.. Motyw wędrówki.. Przeczytaj wiersz Wincentego Fabera "Pogoda".. Jak można nazwać taki tekst?. W kartach pracy wykonaj ćw.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Quizy ; Kategorie .. Przeczytaj wiersz z odpowiednią intonacją.. List do wiosny Jak się czujesz, pani Wiosno?. Jaką wiedzę przekazuje?. 1. pytanie.. W opisie użyj kilku metafor.. Jakie zalecenia dostała żaba?. Wyszukaj i przeczytaj fragmenty, które to wskazują.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: przeczytaj wiersz i odpowiedz na pytanie : Jaki obraz śiwata pokazuje podmiot liryczny ?. W jaki sposób możesz wykorzystać własną wyobraźnię?. Przeczytaj wiersz i ustnie odpowiedz na pytania 1,2,3, 4 znajdujące się pod wierszem.Zapisz pytania, które warto jej zadać.. Odpowiedz na pytania: Co jest treścią tekstu?. Czy już nowe pączki rosną?.

Przeczytaj wiersz Wincentego Fabera "Pogoda".

W imieniu pani Wiosny odpowiedz na pytania z wiersza całymi zdaniami.. Jakie informacje można w nim znaleźć?. Przeczytaj podane ogłoszenia i odpowiedz na pytania.przeczytaj wiersz i odpowiedz na pytanie.. Przeczytaj wiersz Wincentego Fabera "Pogoda".Przeczytaj wiersz Tadeusza Szyma "Jan Matejko".. Ćwiczenie 2 s. 3 (opis obrazu) - będzie mi miło, gdy wyślecie rozwiązanie na mój mail.Przeczytaj wiersz "Jak rozmawiać trzeba z psem" Jana Brzechwy.. Czy z rękawa wypuściłaś już skowronka?. Co to znaczy, że coś jest ufortyfikowane?Podręcznik - Przeczytaj głośno wiersz Tomasza Plebańskiego "O statkach dużych i małych".. Przeczytaj rozdział "Jak napisać ogłoszenie".. 5 zdań 2021-01-15 19:01:39Przeczytaj wiersz Jana Twardowskiego-O maluchach i odpowiedz na pytania Tylko maluchom nie nudziło się w czasie kazania stale mieli coś o roboty oswajali sterczące z ławek zdechłe parasole z zawistnymi łapkami klękali nad upuszczonym przez babcię futerałem jak szczypawką pokazywali różowy język grzeszników drapali po wąsach .Przeczytaj wiersz Danuty Wawiłow "Jesienią".. Analiza i interpretacja wiersz Stanisława Grochowiak..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt